همیشه پیاده روی کن

همیشه پیاده روی کن

تمام انرژی خود را مصرف نکنید

در یک برنامه پیاده‌روی، نیازی به تجربه کردن درد نیست، اما به سراغ شما می‌آید. به هر حال شما می‌توانید از پیاده روی لذت ببرید. البته اگر هر روز مقاوم باشید و تمام انرژی‌هایتان را در ابتدا صرف نکنید.

در خود انگیزه ایجاد کنید

در خود انگیزه ایجاد کرده، ۳ روز در هفته را که به پیاده روی می‌روید، یادداشت کنید. هر هفته برای 2 – 3 هفته پس از آن برنامه ریزی کنید. به خودتان قول دهید که هفته‌ای 3 بار بیرون بيایید و این اراده را با نوشتن روی کاغذ تقویت کنید.

ارتباط نهایی در زنجیره انگیزه برای عادت کردن به پیاده روی این است که مطمئن شوید در روزهای طراحی شده این کار را می‌کنید. همچنین باید مراقب چیزهای کوچکی باشید که برنامه را تکمیل می‌کند؛ مانند گذراندن هفته‌ای چند دقیقه برای برنامه ریزی جلسات و پس از آن به خودتان جایزه بدهید.

 

نظم خود را در پیاده روی حفظ کنید

داشتن انضباط برای ذهن و جسم از اهمیت بسزایی برخوردار است. زمانی که هفته‌ای ۳ روز بدون ورزش بین راهپیمایی هایتان وقت دارید، کم کم شرایط رو به رشد و سازگاری های جسمی خود را از دست می‌دهید.

در شروع برنامه آموزشی، فردا بهتر از 2 يا 3 روز آینده است. داشتن یک روز استراحت بین راه‌پیمایی‌ها به ماهیچه‌های پا این فرصت را می دهد تا خودشان را بازسازی کنند و به سرعت به شادابی اول بازگردند. در هفته اول خودتان را رو به پیشرفت خواهید یافت. همچنین با یک برنامه ریزی خوب، روح و جسمتان آماده بیرون رفتن در هفته‌های آینده می‌شوند.

 

۳ هفته اول؛ مرحله طلایی

برای کسانی که برنامه 3 هفته‌ای زیر را برای ۶ ماه ادامه دهند، امتیاز بزرگی خواهد بود. بنابراین برنامه خود را بنویسید یا برنامه موفق زیر را برای 21 هفته پس از آن دنبال کنید. به جرعت می‌توانم بگویم که ۳ هفته اول برای ایجاد عادات مثبت در زندگیتان بسیار مهم است.

روش های پیاده روی روزانه:

1- در زمانی از روز پیاده روی کنید که دمای هوا مناسب است.
2- اگر هوا مناسب نبود. عادت کردن به پیاده روی را در داخل خانه انجام دهید (استفاده از تردمیل).
3- به مدت 10 – 15 دقیقه آرام راه‌پیمایی کنید. سپس سرعت را به حدی برسانید که ادامه آن برایتان راحت است.
4- تا آنجا که امکان دارد، شروع ورزش پیاده روی را با لذت آغاز کنید.
5- یس از آن به خودتان جایزه بدهید، مانند یک آبمیوه خوشمزه، یک خوراکی یا کفش و لباس جدید

 

6 ماه پیاده روی کنید یک عمر عادت

بیشتر کسانی که در نیمی از سال خود را به پیاده روی هر روز عادت دادند، برای یک عمر خود را به این کار عادت دادند. می‌توانید این برنامه را به هر شیوه ای که می‌پسندید، تغییر دهید.

افرادی می‌خواهند برنامه عادت کردن به پیاده روی را برای یک هفته اجرا کنند، دیگری یک ماه و… در حالی که بقیه افراد 6 – 3 ماه آن را ادامه می دهند. آنچه برایتان انگیزه بخش است، انجام دهید.

 

یک پیاده روی مخصوص

این برنامه به همه مبتدیان کمک می کند تا برای یک پیاده روی خاص برنامه ریزی کنند. هر ماه برای یک پیاده روی طولانی مدت ۵ کیلومتری برنامه ریزی کنید. راهپیمایان باتجربه ای که به مدت 20 سال یا بیشتر راهپیمایی می کرده‌اند و مرحله عادت کردن به پیاده روی را گذرانده اند. نکات زیر را رعایت می کنند:

 1. از تمام مسافتی که می پیمایند، لذت می برند.
 2. از استراحت های بین پیاده روی استفاده می کنند تا خستگی بهبود یابد.
 3. به خود اجازه روزمرگی نمی دهند، مرتب به آن تنوع می‌دهند.
 4. اجازه نمی‌دهند 3 روز بدون راه رفتن سپری شود و این کار را حتی با یک پیاده روی کوتاه انجام می‌دهند.

نتیجه نهایی در پیاده روی

پیاده روی باعث تقویت استخوان‌ها شده، چربی‌های اضافه بدن را کاهش می‌دهد و قدرت و استقامت ماهیچه‌های بدن را تقویت می‌کند. همچنین می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت، پوکی استخوان و برخی سرطان‌ها را کاهش دهد. پیاده روی برخلاف بسیاری از ورزش‌ها رایگان است و نیازی به تجهیزات و آموزش خاصی ندارد. اگر شما هم از افرادی هستید که به پیاده روی علاقه مند هستید اما تجهیزات ورزشی ندارید ما در وبسایت پویان اسپورت تجهیزات ورزشی مناسب شما را داریم . همچنین نیز میتوانید از صفحه خرید لباس ورزشی زنانه و صفحه خرید لباس ورزشی مردانه ما دیدن فرمایید

  نوشته شده در 1401-10-28 توسط تناسب اندام 0 276

  نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

  شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

  محصولات بازدیدشده

  محصولی وجود ندارد