راهنمای خرید لباس ورزشی از صفر به روش حرفه ای ها + نکات

راهنمای خرید لباس ورزشی از صفر به روش حرفه ای ها + نکات

اگر می‌خواهید به عنوان یک حرفه‌ای ورزش کنید و شناخته شوید ، قطعا لازم است در انتخاب و خرید لباس ورزشی نیز همانند یک حرفه‌ای عمل کنید. شاید کمی برایتان تعجب برانگیز باشد، اما باید بدانید که در بسیاری از مواقع انتخاب اشتباه لباس ورزشی، می‌تواند منجر به این شود که زود از تمرین کردن خسته شوید و اصلاً از فعالیت بدنی خود لذتی نبرید و یا حتی انگیزه کافی نداشته باشید. با این حال در این جا هستیم تا با شرح نکاتی ساده اما مهم، به شما کمک کنیم در نهایت بهترین انتخاب‌ها را از میان هزاران لباس ورزشی موجود در وبسایت پویان اسپورت داشته باشید.

ویژگی های لباس ورزشی مناسب

اگر می خواهید ورزش کردن را حرفه ای  شروع کنید بدانید که مهم ترین و اولین قدم انتخاب لباس ورزشی مناسب است.

لباس راحت بپوشید

برای افزایش کارایی شما درحین انجام ورزش باید لباس ورزشی شما راحت باشد.

ست مردانه تاپ قهرمانی و شلوارک BARBELL CLUB

ست مردانه تاپ قهرمانی و شلوارک BARBELL CLUB

خرید لباس ورزشی با این نکات طلایی

سایز مناسب بپوشید

لباس ورزشی که شما در زمان انجام ورزش می پوشید نباید خیلی تنگ و یا خیلی گشاد باشد زیرا در اینصورت نمی توانید روی ورزش تمرکز کنید.تنگ بودن لباس ورزشی اجازه حرکات آزادانه شما را می گیرد و گشاد و یا بلند بودن آن سبب می شود که لباس به دست و پای شما بپیچد و یا از تن در بیاید و باعث اختلال در تمرین ورزشی شما شود.

لباس با کیفیت بخرید

هنگام خرید لباس ورزشی به کیفیت آن توجه نمایید زیرا لباس های بی کیفیت بر اثر شستشو تغییر رنگ و سایز می دهند اما لباس های با کیفیت که از مواد مناسب تهیه شده اند عرق را به خود جذب می کنند و شما با پوشیدن این گونه لباس ها احساس راحتی خواهید کرد. سعی کنید لوازم جانبی مانند حوله، زانوبند، آرنج بند و غیره نیز با کیفیت باشد.

لباس ورزشی متناسب با فصل

لباس ورزشی که شما خریداری می کنید باید برای برای همان فصل مناسب باشد و بهتر است برای هر فصل لباس های ورزشی مناسب آن فصل را خریداری کنید.

ست زنانه نیم تنه و لگ کمرگنی سابلی نایک تکی

ست زنانه نیم تنه و لگ کمرگنی سابلی نایک تکی

نکاتی برای انتخاب و خرید لباس ورزشی مناسب

لباس مناسب با درجه حرارت محیط

 • برای انجام فعالیت ورزشی در درجه حرارت 16 تا 27 درجه سانتی گراد پیراهن نازک و شورت ورزشی بپوشید.
 • پیراهن ورزشی آستین دار و شلوار ورزشی برای ورزش در محیط های با درجه حرارت 6 تا 16 درجه سانتی گراد مناسب است.
 • درمحیط هایی با درجه حرارت زیر 6 درجه سانتی گراد لباس گرم ورزشی بپوشید.
 • در دمای زیر 11 درجه سانتی گراد از کلاه و دستکش استفاده کنید

چند دست لباس ورزشی بخرید

چند دست لباس ورزشی متنوع خریداری کنید تا انگیزه بیشتری برای فعالیت پیدا کنید. دنیای مد نمناک اشاره میکند که در میان این لباس ها، لباسی را انتخاب کنید که بیشتر دوست دارید و در آن احساس راحتی می کنید، زیرا راحتی لباس به زیبا بودن آن ارجحیت دارد.

رنگ لباس ورزشی

رنگ لباس و کفش ورزشی شما بسیار در روحیه و انگیزه شما تاثیر گذار است؛ بنابراین از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید.

ست لباس ورزشی

خرید ست لباس ورزشی زنانه و خرید ست لباس ورزشی مردانه یکی از آسان ترین راهکار ها برای شما است زیرا که میتوان همه قابلیت هایی که در بالا اشاره کردیم را داشته باشید و همچنین از مزایای ست کردن لباس خود بهره مند شوید. ما در وبسایت پویان اسپورت ست های ورزش گوناگونی برای شما داریم.

ست مردانه تاپ قهرمانی و شلوارک سوزنی WOLF تکی

ست مردانه تاپ قهرمانی و شلوارک BARBELL CLUB

بهترین جنس برای لباس ورزشی چیست؟

لباس پنبه ای

یکی از جنس های مناسب برای لباس های ورزشی ، پنبه است زیرا لباس های پنبه ای رطوبت را به خود جذب می کنند . برای اینکه لباس های ورزشی با چند بار شستشو شکل خود را از دست ندهند ، معمولا پنبه رابا الیاف پلی استر ترکیب می کنند.

مردان بهتر است از لباس های پنبه ای برای ورزش کردن استفاده نمایند چرا که حین فعالیت بدنی شدید بخش زیادی از عرق بدن را به خود جذب می کنند. ورزشکاران در حین انجام ورزش هایی مانند بسکتبال بدنسازی و وزنه برداری که در آن تعریق بالا است باید لباس مناسب به تن کنند.

مشکل لباس پنبه ای چیست؟

پنبه رطوبت را به خود جذب می کند ، اما اجازه تبخیر به آن نمی د هد وسبب می شود هنگام ورزش عرق بد ن، جذب پارچه شد ه، آن را سنگین کرد ه و باعث بو گرفتن می شود . لباس های پنبه ای به مرور زمان بر اثر شستشو شکل خود را از دست می دهد و بعد از هر بار شست وشو شل تر می شود . محیط مرطوب لباس برای رشد باکتری ها و قارچ ها محیطی خوب فراهم می کند بنابراین بعد از هر بار ورزش کرد ن لباستان را بشویید و به طور کامل خشک کنید .

لباس های تمام نخ

لباس های تمام نخ بهترین جنس برای لباس های ورزشی هستند چرا که عرق را به خود جذب می کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران می گیرند.

شلوارک چاکدار زنانه نایک تکی

شلوارک چاکدار زنانه نایک تکی

انواع لباس ورزشی

تی شرت ورزشی

تی شرت ورزشی را انتخاب کنید که گشاد نباشد و به جای جذب، رطوبت را از بین بافت های خود خارج کند.شما نیز میتوانید برای خرید تی شرت ورزشی مردانه و خرید تی شرت ورزشی زنانه  از وبسایت پویان اسپورت خرید کنید.

تاپ ورزشی

تاپ ورزشی بخرید که از الیاف مخصوص تهیه و تهویه مناسب داشته باشد.شما نیز میتوانید برای خرید تاپ ورزشی مردانه و خرید تاپ ورزشی زنانه  از وبسایت پویان اسپورت خرید کنید.

شلوارک ورزشی

شلوارک ورزشی شما باید ساختار شبکه ای داشته و رطوبت از آن خارج گردد . هم چنین کمر آن دارای خاصیت کششی باشد تا حین تمرین اذیت نشوید.شما نیز میتوانید برای خرید شلوارک ورزشی مردانه و خرید شلوارک ورزشی زنانه  از وبسایت پویان اسپورت خرید کنید.

جوراب

اندازه جوراب شما باید بلند تا روی قوزک پا باشد تا از قوزک پا محافظت کند و الیاف آن نیز باید قابل شست و شو باشد و مقاومت بالایی داشته باشد . سعی کنید از جوراب های کتانی استفاده کنید که از حساسیت جلوگیری شود.میتوانید برای خرید جوراب ورزشی از وبسایت پویان اسپورت اقدام نمایید.

تی شرت مردانه HARDES WORKER

تی شرت مردانه HARDES WORKER

ویژگی کفش ورزشی مناسب

پا قلب دوم انسان است بنابراین پوشیدن کفش ورزشی مناسب، اهمیت زیادی دارد . ورزش کفش نامناسب به زانو ها و مفاصل فشار وارد می کند. کفش ورزشی شما باید اندازه مناسب و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد تا قوزک پا به هیچ عنوان نچرخد.

زیره¬ کفش نیز از پای ما به هنگام فرود آن بر روی زمین در هنگام دویدن و یا پریدن محافظت خواهد کرد بنابراین از کفش های استاندارد استفاده کنید. کفش های ورزشی مناسب هم بعد از گذشت مدتی فرسوده می شوند و دیگر کارایی مورد نظر را نخواهند داشت و باید تعویض شوند. برای انتخاب کفش دقت کنید که برایتان تنگ یا گشاد نباشد زیرا اندازه نبودن کفش باعث گرفتگی عضلات پا و یا لیز خوردن می گردد.

چه جنسی برای چه ورزشی؟

لباس شما علاوه بر زیبایی و راحتی باید با رشته¬ ورزشی شما نیز متناسب باشد و برای هر نوع ورزشی باید لباسی با جنس مناسب انتخاب گردد . دنیای مد نمناک توضیح داده است که پارچه هایی که برای فعالیت های پر جنب و جوش و با تحرک بالا طراحی می شوند باید قابلیت جذب عرق ، قابلیت انتقال هوای گرم از داخل به خارج از پیراهن ، خاصیت کشسانی مناسب داشته باشند.

لباس مناسب فعالیت بدنی داخل خانه

یک تی شرت جاذب رطوبت و یک شلوار راحتی برای فعالیت بدنی د اخل خانه مناسب است.

لباس مناسب پیلاتس ، یوگا و ایروبیک

اگر شما پیلاتس ، یوگا و ایروبیک کار می کنید باید به گونه ای لباسی بپوشید که حین خم شدن و انجام حرکات کششی به خوبی از خود انعطاف نشان دهند ، اسپند کس بهترین جنس برای انجام این ورزش ها است. لباس های دوند گان هم معمولا از این نوع پارچه تهیه می شود .

لباس مناسب بدنسازی

لباس های پنبه ای که با الیاف پلی استر ترکیب شده اند به علت جذب عرق و رطوبت برای ورزش هایی مانند بسکتبال، بدنسازی و وزنه برداری که تعریق بالایی دارند ، مناسب هستند.

لباس مناسب تمرین های کششی

الیافی مانند پلی استر، پلی پروپیلن، گرافیت و پارچه های ترکیبی انعطاف بالایی د ارند و هنگام حرکات کششی پاره نمی شوند و بر اثر شست وشو آسیب نمی بینند و شکل خود را حفظ می کنند . این لباس ها برای بسیاری از رشته های ورزشی مناسب هستند. ساختار شبکه ای این نوع لباس ها طوری است که جریان هوا درون بافت پارچه نفود کرده و عرق بدن را به سرعت دفع می کند .

لباس ورزشی مناسب هر اندام

اندام سیبی شکل

افراد دارای اندام سیبی شکل باید لباس های ورزشی انتخاب کنند که بالاتنه شان کمی گشادباشد.

اندام ساعت شنی

بهترین انتخاب برای افراد دارای اندام ساعت شنی ، تاپ ها و شلوار های تنگ است تا بدن را چاق تر نشان ندهد.

اندام مستطیلی

برای اینکه فرم بدن از حالت مستطیلی خارج شود ، این افراد باید لباس هایی دارای یقه باز و شلوار یا تاپ با رنگ متفاوت انتخاب کنند.

اندام گلابی شکل

افراد دارای اندام گلابی شکل باید برای بالاتنه لباس های رنگ روشن و برای پایین تنه لباس های رنگ تیره بپوشند تا اندازه ران ها کوچک تر به نظر برسد و تعادل بالاتنه و پایین تنه حفظ شود.

نحوه شستن لباس ورزشی

 • لباس های ورزشی خود را با کمی مایع لباس شویی و نرم کننده لباس با دست بشویید تا دیرتر خراب شوند.
 • لباس ها را پس از شستشو در فضای باز و زیر نور آفتاب آویزان کنید.
 • پس از آمدن از ورزشگاه وقتی حوصله شستن لباس هایتان را نداشتید، لباس ها را به هیچ وجه از ساک خود خارج نکنید و داخل کمد لباس آویزان نکنید.

نتیجه گیری و کلام آخر

در نهایت، سایز مناسب برای لباس ورزشی خود را انتخاب کنید و به کیفیت آن توجه کنید. با پوشیدن لباس هایی که به شما انعطاف پذیری و راحتی می دهند، بهترین عملکرد و تمرکز در ورزش خود را خواهید داشت. همچنین، لوازم جانبی با کیفیت مثل حوله و زانوبند نیز می توانند به شما در ورزش کمک بیشتری کنند. بهترین راه برای به دست آوردن لباس ورزشی مناسب و با کیفیت، خرید از فروشگاه های معتبر و با تجربه است. با پوشیدن لباسی مناسب و با کیفیت، به خوبی و بهترین شکل ممکن ورزش کنید.

نوشته شده در 1401-10-29 توسط لایف استایل 1 840

1 نظر

 • حسین علیزاده

  حسین علیزاده 1401-11-13

  عالی بود توضیحات

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد